Обвязка твердопаливного котла DEFRO

Обвязка твердопаливного котла DEFRO

Твердопаливний котел в системі опалення з примусовою циркуляцією теплоносія:
ПЛ – лінія, що подає;
ОЛ – зворотна лінія;
ЦН – циркуляційний насос;
ПК – запобіжний клапан ;
ВО – автоматичний повітровідвідник;
РБ – розширювальний бак;
КВ – ковпачковий вентиль;
ТС – термостатичний змішувач ESBE, HERZ;
ОП – опалювальний прилад;
ТВ – термостатичний вентиль ESBE, HERZ

У даній статті ми розглянемо один з ключових моментів системи опалення – обв’язку котла. Відразу ж слід зазначити, що система опалення включає дві складові – генерація теплової енергії та утилізація (споживання). За генерацію, власне кажучи, відповідає твердопаливний котел. Саме в ньому хімічна енергія твердого палива перетворюється в теплову енергію. А після вироблена теплова енергія за допомогою системи опалення утилізується (споживається) в приміщення. І ось між двома цими складовими – генерацією та утилізацією посередником вступає обв’язка твердопаливного котла. Якщо по-простому, обв’язування СКАЗАТИ – це сукупність різних елементів (сантехнічної арматури, електроарматури і тп.), Дозволяють ефективно передавати теплову енергію від твердопаливного котла в систему опалення.

Система обв’язки котла безпосередньо впливає на ефективність і економічність самого твердопаливного котла і, звичайно ж, на комфорт експлуатації, що включає в себе такі параметри як тривалість горіння на одному завантаженні палива, зменшення тимчасового періоду між чистками котла, легкість контролю за температурним режимом в опалювальному приміщенні і безпеку.

Існує кілька десятків видів обв’язок твердопаливного котла. Той чи інший вид обв’язки використовується в залежності від побажань користувача твердопаливного котла.
Справа в тому, що між собою всі види обв’язок значно різняться за вартістю, функціональності і ефективності.

Умовно, обв’язку (монтаж) твердопаливного котла можна розділити на наступні компоненти:

монтаж гідравлічної системи
монтаж системи димовідведення (димоходу)
електричне підключення, якщо таке потрібно
Тепер детальніше зупинимося на кожному з перерахованих вище компонентів.

водогрійні котли на твердому паливі

Гідравлічна система
Гідравлічна система включає в себе всі труби, запірну арматуру, фітинги, клапани, циркуляційні насоси, колектори, Гідрострілка тощо. Для кожного конкретного випадку використовується окрема гідравлічна схема підключення з певним набором перерахованих вище елементів. Варто зазначити, що існує така залежність: чим більше елементів задіяно в гідравлічній схемі обв’язки котла, тим сама система опалення функциональней, ефективніше і економніше. Наприклад, найпростіша обв’язка котла може складатися з 10-ка ключових елементів, а при цьому складна система обв’язки може включати сотні елементів. Найпоширеніші гідравлічні схеми ми розглянемо в наступній статті.

Димохідна система
Одним з ключових елементів системи обв’язки твердопаливного котла є димохідна система, або ж просто димохід. Більш докладно про види димоходів, їх пристрої і рекомендаціях щодо вибору можна прочитати в окремій статті. Тут тільки зупинимося на окремих тезах:

 – Геометричні розміри димоходу.

Для кожної моделі твердопаливного котла в технічній документації заводом виробником вказуються рекомендовані характеристики стосовно прохідного перетину і висоти димаря. Користувач котла повинен керуватися саме цією технічною інформацією. Важливо пам’ятати, що неправильно влаштований димар – перша причина появи зворотної тяги, а як наслідок – задимлення котельні.

 – Теплоізоляція димоходу.

Димохід обов’язково повинен бути утеплений (теплоізольовані) по всій довжині. Важливо знати, що неутеплені димохід – це головна причина утворення великої кількості конденсату в димохідної трубі, а також головна причина так званого ефекту перекидання тяги (зворотного димленія).

 – Конструкція димоходу.

Кращим матеріалом для димохідної труби на даний момент є нержавіюча сталь. З усіх існуючих видів димоходів на даний момент вважаються так звані димоходи-сендвічі. Конструктивно, такий димар складається з двох труб – внутрішня обов’язково виконана з нержавіючої сталі, зовнішня труба може бути виконана з нержавіючої або оцинкованої сталі. Між внутрішньою і зовнішньою трубою знаходиться шар теплоізоляційного матеріалу. Дана конструкція димоходу дозволяє мінімізувати утворення конденсату всередині труби, дозволяє трубі мати приємний естетичний вигляд, ну і, звичайно ж, має тривалим терміном служби.

Електрічна частина системи обв’язки котла
В даний час в багатьох видах обв’язок твердопаливних котлів велика увага приділяється автоматизированности процесів управління системою опалення за допомогою різних електронних пристроїв. «Розумна електроніка» як елемент обв’язки твердопаливного котла, дозволяє максимально ефективно і комфортно користуватися твердопаливним котлом. Найчастіше при обв’язці твердопаливного котла використовують наступну електроніку – різні терморегулятори, кімнатні програматори, сервоприводи і контролери. Детальніше про електронні компоненти, які можуть використовуватися при обв’язці твердопаливного котла можна прочитати в окремій статті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *